14:46

пятница,
30 сентября

Новости Країна Суспільство

Священник УПЦ пояснив, як усвідомлено поститися

14.08.2022 / 12:05
У наш час краще не зменшувати строгість посту, а правильно пояснити людям, для чого він потрібен

Пом’якшення серця, яке приносить невимовну легкість у життя та радість відчуття Бога – істинна мета посту.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це сказав духівник Київських духовних шкіл архімандрит Маркел (Павук).

«Усе залежить від міри нашої віри. Комусь важко постувати не те, що два тижні Успенського посту, а навіть у середу і п’ятницю. Строгість посту ще багато залежить від нашого духовного настрою. Якщо людина веде уважне і правильне духовне життя, то з радістю сприймає піст, тому що він дає їй можливість хоча би трохи приборкати злі пристрасті — гнів, хіть, осуд та інше», - підкреслив священник.

Отець Маркел нагадав, що люди, які важко працюють, а також хворі, або мами, які готуються народити немовля, піст можуть послаблювати, але краще це робити з благословення священника, щоб зовсім духовно не розслабитися, жаліючи себе.

Священник звернув увагу, що не хочуть постувати або бажають максимально послабити піст лише люди, які вважають себе самодостатніми і досконалими у всьому, які зовсім не бачать своїх гріхів і більше схильні концентрувати увагу на чужих недоліках.

«Багато людей послаблюють свій піст ніби заради гостинності, посилаючись на досвід святих отців, які ради дорогих гостей і щоб не виглядати фарисеями, значно зменшували піст, або і взагалі скасовували. Дійсно, так було. Але пізніше, як правило, вони ще більше посилювали його строгість, щоб надолужити згаяне», - зазначив духівник КДАіС.

Отець Маркел підкреслив, що святі отці Церкви стверджують,що піст — це найкращі ліки як для душі, так і для тіла. Крім того, помірність та утримання від певної їжі корисно і з точки зору медицини.

«У наш час краще не зменшувати строгість посту, а правильно пояснити людям, для чого він потрібен», - підсумував духівник.

Як повідомлялося раніше, у православних з 14 по 27 серпня триватиме Успенський піст - один з чотирьох православних багатоденних постів.

Харчування під час Успенського посту виключає м'ясо та м'ясні вироби, рибу, морепродукти, яйця і молочні продукти. Послаблення допускається у свято Преображення, коли можна їсти рибу.

Сенс посту не тільки у харчових обмеженнях, але в очищенні душі і тіла молитвою, покаянням, ділами милосердя.

 

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября