10:56

вторник,
04 октября

Новости Країна Суспільство

Єпископ УПЦ пояснив, як «дрібниці життя» можуть стати подвигом

09.08.2022 / 13:50
Якщо подвиг – це дія одноразова, часто пов'язана з ризиком для життя, то подвижництво – це щоденна рутина, з якої життя і складається

Якщо робити вчинки постійно, то вони з «дрібниць» життя можуть перерости в подвиг, а саме життя тоді стане життям.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму телеграмі.

«Наше життя, духовне у тому числі, складається з «дрібниць», які формують звички і, у довгостроковій перспективі, мають величезний вплив на наше сьогодення та майбутнє», - сказав єпископ Віктор.

Владика зазначив, що ні велика справа, ні мала, ні добра, ні зла не виникає на порожньому місці. «Їй завжди передує якась «дрібниця» – чи то конкретна дія (дістати гаманець, щоб дати милостиню жебраку), помисел чи слово. Зрештою шлях довжиною в тисячу миль починається з першого кроку», - пояснив він.

«Не кожному з нас випадає честь здійснити подвиг – закрити собою ближнього, врятувати потопаючого, загасити пожежу. Але, кожен може подвизатися. Тому що, якщо подвиг – це дія одноразова, часто пов'язана з ризиком для життя, то подвижництво – це щоденна рутина, з якої життя і складається», - вважає ієрарх УПЦ.

«Винести сміття, прибрати за собою посуд, допомогти сусідові, не засудити ближнього, прочитати дітям казку на ніч – усі ці вчинки, взяті окремо, важко назвати подвигами. Але якщо робити їх постійно протягом багатьох років, то вони з «дрібниць» життя можуть перерости в подвиг, а саме життя тоді стане житієм», - пояснив єпископ Віктор.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября