16:36

пятница,
30 сентября

Новости Країна Суспільство

Єпископ УПЦ пояснив, чому основоположним у житті мають бути Христос та Євангеліє

07.08.2022 / 18:30
Церква є місцем для всіх

Головне у Православ'ї – це не історія Церкви, не світогляд, не канони та ікони, а Христос.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму телеграмі.

«Історія Церкви каже, що завжди існувала категорія можновладців, які намагалися зробити Церкву слухняною маріонеткою у своїх руках. Одні робили це з ненависті до Церкви, бажаючи її знищити у разі непокори, інші – навпаки, з найкращих спонукань, щиро вірячи у свою релігійність. Протягом століть прикладів такого ставлення політиків до Церкви набралося безліч, але не менше за них і серед людей, далеких від влади», - сказала єпископ Віктор.

Владика звернув увагу, що існує також категорія віруючих, які вважають, що бути православним християнином і при цьому не цікавитись політикою – це не лише неправильно, а й невиправдано.

«Православ'я для таких – це вид певної ідеології, яка сформувалася в пізньовізантійську епоху і базується на чітких принципах, серед яких часто чуємо слова «монархія», «імперія», «боротьба зі світовим злом», «глобалізація» та інше», - зазначив архієрей .

Ієрарх УПЦ вважає, що кожна людина має право дотримуватись якихось політичних принципів або не дотримуватись жодних. «Вона може бути монархістом, прагнути відродження імперії і при цьому боротися зі світовим злом і глобалізацією. Вона може сповідувати протилежні політичні погляди. Але при цьому називати таку людину віруючим вже дуже важко», - додав він.

«Бо якщо в основу свого життя вона ставить зазначені вище, втім як і невказані, політичні принципи, а не Христа і Євангеліє, то Православ'я для неї стає засобом, за допомогою якого вона обґрунтовує свої переконання, але не живе спілкування з Богом. Такій людині, здебільшого, Бог не потрібен. Їй потрібна «система», спираючись на яку вона займається «перебудовою світу». І в цьому сенсі Православ'я – лише ґрунт для побудови такої «системи», а на її місці могла б бути і якась інша ідеологія», - пояснив владика.

Єпископ Віктор зазначив, що головне у Православ'ї – це не історія Церкви, не світогляд, не канони та не ікони, а Христос.

«Вони захоплюються політичною боротьбою, забуваючи при цьому про боротьбу з гріхом та власною гордістю, читають «аналітичні статті», зрідка або зовсім не читаючи Євангеліє, розбираються в тонкощах політики країн Заходу, і взагалі не цікавляться «Добротолюбством» чи отцями Церкви. Все це дуже сумно», - продовжив архієрей.

Владика нагадав, що Церква є місцем для всіх.

«Але це місце, поза яким потрібно залишити всі свої «земні піклування», забути про «перебудову світу» за допомогою політики, і зайнятися перебудовою самого себе», - підсумував ієрарх УПЦ.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября