10:44

вторник,
04 октября

Новости Країна Суспільство

Керуючий справами УПЦ розповів, чому важливо бути реалістом

02.08.2022 / 13:10
Церква вчить своїх чад у ставленні до світу, до життя бути реалістом

Потрібно не самообманюватися, а жити по правді, смиренно приймати реальність і з Божою допомогою змінювати її на краще.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) у відеоблозі «Простые истины» на каналі «Витражи».

«У нашому житті часто реальність не збігається із нашими бажаннями. Реагувати на це можна по-різному. Можна просто приймати реальність як незаперечний факт і підлаштовувати під неї свої бажання. Можна йти напролом і намагатися змінювати реальність. А можна вдати, що реальності немає, навіяти самому собі та оточуючим ілюзію того, що не існує і жити в цьому вигаданому віртуальному просторі», - сказав митрополит Антоній.

Владика вважає, що у перших двох випадках гармонія досягається через втрати. «У першому - через смиренність, у другому - через діяльність. Але результат цього коштуватиме», - додав він.

«Третій варіант на перший погляд найкомфортніший. Але це лише спочатку. Адже рано чи пізно, як не ховатись від реальності, вона все одно себе проявить. І тоді на людину чекає гірке розчарування», - продовжив керуючий справами УПЦ.
Архієрей зазначив, що уникнути страждань у цьому житті не вийде.

«Тому Церква і вчить своїх чад у ставленні до світу, до життя бути реалістом. Не будувати ілюзій, не ховатися від проблем. Це важливо як у звичайній людській діяльності, так і в духовному житті. Як каже Спаситель в Євангелії від Матвія: «Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його», - пояснив ієрарх УПЦ.

На завершення митрополит Антоній нагадав, що важливо всім нам не самообманюватися, а жити по правді, смиренно приймати реальність і з Божою допомогою змінювати її на краще.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября