Про це заявила представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я Наташа Аззопарді Мускат на Європейському форумі охорони здоров’я в Гаштайні.
Таке рішення повинно сприяти боротьбі зі зростаючим негативним впливом соціальних мереж на психічне здоров’я молодих людей.
Наташа Аззопарді Мускат зазначила, що проблемна поведінка підлітків в соціальних мережах потребує уваги на рівні громадського здоров’я.
Згідно з нещодавніми дослідженнями організації, в якому брали участь 280 тис. підлітків, зростання кількості випадків проблемної поведінки в соціальних мережах спостерігається, зокрема, серед дівчат. 13% опитаних відчувають труднощі з контролем над використанням соцмереж.
Фахівчиня запевняє, що деякі заходи, як-от вікові обмеження, контрольовані ціни та заборонені зони, можуть бути ефективними у контролі за використанням смартфонів.
Наташа Аззопарді Мускат запропонувала подумати про обмеження використання цифрових пристроїв у певних місцях, подібно до заборони куріння.
Також представниця ВООЗ наголосила, що діти та підлітки повинні отримувати знання для ефективного керування цифровим світом.
Аззопарді Мускат наголосила, що зволікати з діями не можна, бо вплив соціальних мереж може серйозно позначитися на психічному здоров’ї та успішності підлітків.