12:32

понедельник,
15 июля

Новости Країна Надзвичайні події

Виробництво електроенергії в Україні впало нижче 20 ГВт, - ЗМІ

06.06.2024 / 11:14
З початку повномасштабного вторгнення рф Україна втратила більше половини своїх генеруючих потужностей, і зараз їх обсяг складає менше 20 ГВт.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

"До повномасштабного вторгнення рф внутрішнє виробництво електроенергії в Україні становило близько 55 ГВт, що було одним з найбільших показників у Європі. Ці потужності наразі впали нижче 20 ГВт через масовані обстріли, або окупацію", - йдеться в статті.

Зазначається, що внаслідок останніх атак по енергетиці рф знищила колосальні 9,2 ГВт потужностей. Через це Україні доводиться обмежувати енергозабезпечення споживачів, бо діючої генерації не вистачає на повне покриття попиту.

Українські чиновники у коментарях виданню сказали, що треба готуватися до життя в холоді та пітьмі і що це нова реальність для України.

Водночас секретар Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) Олександр Литвиненко додав, що схоже на те, що мета рф полягає в тому, щоб зробити життя українців нестерпним.

"Якщо не вжити жодних заходів, то, за нашими розрахунками, у січні населення отримуватиме електроенергію всього від двох до чотирьох годин (на добу)", - наведено у статті слова керівника відділу досліджень енергетики та клімату Київської школи економіки Бориса Додонова.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
15 июля
14 июля
13 июля
12 июля