16:28

пятница,
30 сентября

Новости Країна Суспільство

Завтра у православних починається Успенський піст

13.08.2022 / 12:45
Харчування під час Успенського посту виключає м'ясо та м'ясні вироби, рибу, морепродукти, яйця і молочні продукти

У православних з 14 по 27 серпня триватиме Успенський піст - один з чотирьох православних багатоденних постів.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, Успенський піст за суворістю можна порівняти з Великим постом.

Успенський піст - це підготовка православних християн до двох дванадесятих свят - Преображення Господнього та Успіння Божої Матері. Дванадесяті свята пов'язані з подіями земного життя Іісуса Христа і Богородиці і діляться на Господські (присвячені Господу Іісусу Христу) і Богородичні (присвячені Божій Матері).

Успенський піст був встановлений на Константинопольському Соборі у 1166 році на честь Успіння Пресвятої Богородиці.

Діва Марія усе земне життя дотримувалася суворої стриманості в їжі, а за три дні до свого відходу на небо перестала вживати їжу і тільки пила воду. Тому, покладаючи на себе обмеження Успенського посту, віруючі наслідують Cамій Богородиці.

На Успенський піст припадають два великих свята, відомі у першу чергу за своїми «народними» назвами. У церковному календарі Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього («Медовий Спас» у народі) і Преображення Господнє («Яблучний Спас»). Перше з них пов'язане з древнім звичаєм виносити на вулиці і дороги Чесне Древо Хреста для зцілення від хвороб, яких багато бувало саме у серпні. За народною традицією у цей день до храмів приносять для освячення мед.

Зі свята Винесення Чесних Древ Хреста Господнього і починається Успенський піст.

Харчування під час Успенського посту виключає м'ясо та м'ясні вироби, рибу, морепродукти, яйця і молочні продукти. Послаблення допускається у свято Преображення, коли можна їсти рибу.

Але багато у чому питання, що можна їсти в Успенський піст, а що не можна, має вирішуватися з духівником індивідуально - залежно від стану здоров'я, віку, підготовленості конкретної людини.

Згідно з монастирським уставом, по понеділках, середах і п'ятницях рекомендується сухоядіння - можна вживати лише свіжі продукти, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер дозволяються гарячі страви без олії, а у суботу та неділю можна вживати їжу з рослинною олією, а також вино.

Однак, варто не забувати, що сенс посту не тільки у харчових обмеженнях, але в очищенні душі і тіла молитвою, покаянням, ділами милосердя.

Свято Успіння завжди відзначається 28 серпня - ним і завершується Успенський піст.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября