15:47

пятница,
30 сентября

Новости Країна Суспільство

Керуючий справами УПЦ пояснив, що означає справжня свобода

11.08.2022 / 16:20
Ми маємо бути свідками Божественної присутності тут, на землі

Справжня свобода - свобода від гріха.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) сказав у проповіді.

«Чому світ так озлобився проти Бога і проти християн? Бо християнство – це суд над цим світом, який лежить у злі. Хоче людина цього чи не хоче, але якщо вона вважає себе християнином, то має виховувати у собі всі ті якості, про які говорить святе Євангеліє. Ми маємо бути свідками Божественної присутності тут, на землі. І коли ця присутність являється світові, світ не може жити спокійно, бо сучасний світ проповідує життя без кордонів і говорить про те, що людина є абсолютно вільною», – зазначив митрополит Антоній.

Владика наголосив, що справжня свобода - життя без гріха, коли людина не вчиняє гріха не тому, що боїться Бога, а тому, що не може вчиняти гріх, і її серце чисте. Однак сучасний світ постійно говорить людині про те, чи потрібно жити так, як хочеться і не треба боятися грішити.

«У нас є Заповіді Божі, які засуджують гріх – ті правила, які намагаються захистити людину і дати їй щастя навіть тут, на землі, не кажучи вже про те, що виконуючи Божі заповіді, ми сподіваємося, що успадкуємо життя вічне. Хто з нас бачив щасливого вбивцю? Хто з нас бачив щасливого блудника чи перелюбника? Хто з нас бачив щасливого злодія? Так, звичайно ж, ніхто. Гріх – як отрута, наркотик, має властивість давати малу насолоду, але як наркотик, він руйнує людину», – пояснив владика.

Він звернув увагу, що людина покликана до богоподібності і має постійно прагнути вічності. Людина, яка пізнала Христа і очистилася від гріха, здатна давати оцінку тому, що відбувається і веде насправді вільне життя.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября