10:41

вторник,
04 октября

Новости Країна Суспільство

Керуючий справами УПЦ пояснив, чому важливо змирятися

06.08.2022 / 15:40
Найбільше багатство в житті людини - це її смиренність

Бачення власних гріхів - це вже перший щабель на шляху до Бога.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) на Ютуб-каналі «Витражи: о вере в красках».

Владика пояснив, про що говориться в першій Заповіді блаженств: «Блаженні убогі духом, бо тих є Царство Небесне» (Мф. 5:3).

«Життя в єдності з Богом - це повнота буття, найвище благо і людське щастя, але для того, щоб людина могла жити з Богом і тим самим знайшла у своєму житті щастя, вона має стати здатною прийняти в себе Духа Божого. А для цього необхідно звільнити своє серце від гріхів та пристрастей», - сказав митрополит Антоній.

Він констатував, що гріх виганяє Бога з людського серця, і Його місце посідає інший «бог» - власне «я» людини. «В результаті відбувається спотворення життєвих цінностей, зміна всіх орієнтирів», - додав архієрей.

«Замість того, щоб підходити до Бога, служити Йому і перебувати в спасительному спілкуванні з Ним, людина спрямовує всі свої сили на задоволення потреб власного егоїзму. Стан, коли люди живуть заради себе і в центр свого внутрішнього всесвіту ставлять власне «я», називається гординею», - продовжив ієрарх УПЦ.

Митрополит пояснив, що гордість - це початок гріха, тому що горда людина покладається в житті лише на себе.

«Вона вважає, що сама все може і Бог їй не потрібен. Гордість - це початок заперечення Бога і навіть боротьба з Ним. А духовне зубожіння, або смиренність, є стан протилежний гордості. Через гордість сталося падіння в ангельському світі, через неї, піддавшись спокусі диявола, відпала і перша людина», - зазначив владика.

Керуючий справами УПЦ також пояснив, що убога духом - це та людина, яка бачить свій гріх. «А бачення власних гріхів - це вже перший щабель на шляху до Бога. Крім того, убога духом усвідомлює свою негідність перед величчю Бога і відчуває своє безсилля перед Його всемогутністю», - додав він.

Преподобний Симеон Новий Богослов зауважує: «Убогий духом має лише одне багатство - Христа, і тому не бажає вже нічого іншого, а прагне тільки до Нього одного».

«На жаль, у сучасному суспільстві ця чеснота втратила свою цінність і навіть стала приводом для глузування. Сьогодні людина всіма своїми силами прагне насамперед до збагачення, спрямовуючи всі свої сили на задоволення власних егоїстичних потреб, забуваючи про те, що справжнє багатство є нематеріальним», - продовжив архієрей.

Святитель Григорій Ніський, розмірковуючи над першою Заповіддю блаженств, говорить: «Найбільше багатство в житті людини - це її смиренність, духовна убогість, набуття якої є перемога людини над самим собою, своїм егоїзмом і своїм гріхом».

«Убогість духу - це здатність людського серця відкрити себе назустріч Богу та Його всесильній благодаті, яка єдина може освятити і преобразити наше життя», - підсумував митрополит Антоній.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября