16:16

пятница,
30 сентября

Новости Країна Суспільство

Єпископ УПЦ розповів про духовний сенс Успенського посту

14.08.2022 / 11:07
В Успінні Богородиці віруючі бачать продовження життя у Царстві Небесному

Успенський піст духовно готує до зустрічі з Божою Матір'ю та допомагає переосмислити роль смерті.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму Телеграм.

«Божа Мати пройшла шлях життя і, пройшовши через браму смерті, «Чеснішою Херувим і славнішою без порівняння Серафим». Водночас, наповнившись світлом, Вона не залишила світу, що лежить у темряві та злі, і продовжує бути його Заступницею перед Своїм Божественним Сином. Її Успіння – це наша надія, наше сподівання і, хоч як дивно не звучали ці слова, наша радість. Тому що ми знаємо, хай поки що недосвідчено, що бути там, де зараз Богородиця - це неймовірна радість», - пояснив владика.

Він підкреслив, що християнство ставиться до смерті не як до точки неповернення, не як до рубежу, після якого нічого немає, а як до дверей, що відчиняються у вічність.

«У Христі смерть стає досвідом нового буття. Того, де немає хвороби, страждань та зітхань. Це складно зрозуміти нам, що живуть у світі, сповненому сліз і розпачу. Але факт залишається фактом – християнська смерть стає успінням, а життя сповнюється змістом, який неможливо купити за всі блага світу», - написав єпископ Віктор.

Владика зазначив, що в Успінні Богородиці віруючі бачать продовження життя у Царстві Небесному.

«Смерті немає – повідомлено нам Воскресінням Христа. Труна – джерело життя, – повідомило нам Успіння Божої Матері. Не треба боятись, якщо ти з Богом. Не треба боятися, тому що Його Мати – це і наша любляча Мати. Отже, Вона ніколи не залишить нас», - підсумував єпископ Віктор.

 

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября