Раніше принципи Google щодо ШІ перераховувалися чотири заборонені сфери застосування, пише The Washington Post.
До них зарахували зброю, системи спостереження, технології, які "завдають або можуть завдати загальної шкоди", а також випадки використання, що суперечать принципам міжнародного права і правам людини.
Керівник відділу штучного інтелекту компанії Деміс Хассабіс та старший віцепрезидент компанії з питань технологій і суспільства Джеймс Маніка наголосили, що зміни повʼязані з тим, що штучний інтелект став більш поширеним. Необхідно підтримувати уряди та національну безпеку демократичних країн.
"Зараз відбувається глобальна конкуренція за лідерство в галузі ШІ в умовах дедалі складнішого геополітичного ландшафту. Ми вважаємо, що демократичні країни повинні лідирувати в розробці ШІ, керуючись такими основними цінностями, як свобода, рівність і повага до прав людини", - зазначили вони.
На оновленій сторінці принципів ШІ Google вказано, що компанія буде використовувати людський нагляд і отримувати зворотний зв'язок, щоб гарантувати, що технологія використовується відповідно до "загальноприйнятих принципів міжнародного права і прав людини".
Через свої суворі принципи Google став аутсайдером серед провідних розробників штучного інтелекту. Microsoft і Amazon вже давно співпрацюють з Пентагоном.
Зміна політики Google відповідає поглядам технологічної індустрії, які втілює головний радник президента США Дональда Трампа Ілон Маск, про те, що компанії повинні працювати на користь національних інтересів США.