15:50

понедельник,
20 марта

Новости Фінанси Економіка

В ООН підтвердили продовження зернової угоди

19.03.2023 / 10:25
В ООН підтвердили продовження чорноморської зернової ініціативи.

"Чорноморська зернова ініціатива, підписання якої відбулося в Стамбулі 22 липня 2022 року, продовжена... Ми висловлюємо подяку уряду Туреччини за їхню дипломатичну та оперативну підтримку", - йдеться в комюніке, опублікованому в суботу на сайті ООН.

"Ми продовжуємо залишатися відданими угодам і закликаємо обидві сторони подвоїти їхні зусилля для її всеосяжного виконання", - наголошується в документі.

"Чорноморська зернова ініціатива, а також меморандум про взаєморозуміння щодо просування російського продовольства і добрив на світових ринках, є критично важливими для світової продовольчої безпеки, особливо для країн, що розвиваються", - наголошується в комюніке.

Раніше віцепрем'єр-міністр із відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що дію "зернової угоди" продовжено на 120 днів.

"Зернову угоду" уклали в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Росії, Туреччини відбулося підписання двох документів - зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів ("Чорноморськ", "Одеса" і "Південний"), а також зі зняття бар'єрів на експорт російського продовольства і добрив. Дію ініціативи продовжували в листопаді 2022 року на 120 днів. Таким чином, її термін дії закінчується 18 березня.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
20 марта
19 марта
18 марта
17 марта