15:45

пятница,
30 сентября

Новости Країна Суспільство

Керуючий справами УПЦ розповів про духовне значення таїнства Вінчання

12.08.2022 / 12:03
У православному розумінні шлюб не є засобом досягнення певних цілей, наприклад, продовження людського роду, але має особливий релігійний вимір

Шлюб у християнстві – спільний шлях подружжя до Царства Божого.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на сайт «Православная жизнь», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Згідно з визначенням Православного Катехизису, шлюб – це Таїнство, у якому, при вільній перед священником і Церквою обіцянці нареченим і нареченою взаємної подружньої вірності, благословляється їхній подружній союз, як образ духовного союзу Христа з Церквою, і проситься для них благодать чистої єдності до благословенного народження та християнського виховання дітей», - нагадав митрополит Антоній.

Владика пояснив, що у православному розумінні шлюб не є засобом досягнення певних цілей, наприклад, продовження людського роду, але має особливий релігійний вимір.

«Чоловік і жінка являють собою два різні способи існування в єдиному людстві. І чоловік, і жінка однаково є носіями образу Божого та людської гідності. Тому християнству чужі будь-які теорії про нерівноправність між чоловіком і жінкою. З точки зору християнства поділ людства на чоловічу та жіночу стать встановлений Самим Творцем. І тому лише в єднанні чоловіка та жінки досягається повнота людського існування. Таким чином, у шлюбі подружжя взаємно збагачує одне одного властивостями і якостями, властивими своїй статі. Обидві сторони шлюбного союзу, стаючи однією плоттю, тобто єдиною духовно-тілесною істотою, досягають досконалості», - підкреслив керуючий справами УПЦ.

Митрополит Антоній пояснив, що у Православній традиції Таїнство Шлюбу називається Вінчанням. Ця назва пов'язана з тим, що священик або єпископ, який здійснює Таїнство Шлюбу, у молитвах закликає Боже благословення на нову пару і просить, щоб Господь вінчав молодят «славою і честю».

«Вінці на головах молодят є, перш за все, символом Божественної слави, яку отримує людина у своєму добродійному житті. Але не тільки. Шлюбні вінці можуть бути символом царства, і символом мучеництва. У новоствореній сім'ї чоловік і дружина стають царями та засновниками роду. Але в той же час сімейне життя пов'язане з безліччю випробувань, які подружжя має переносити з такою ж стійкістю, як християнські мученики переносили страждання, що завдаються їм», - сказав владика.

Він нагадав, що основна мета життя людини – почути звернений до неї заклик Божий та відповісти на нього.

«Для того, щоб відповісти на цей заклик, людина має відкинути свій егоїзм, навчитися жити заради інших. Цій меті і служить християнський шлюб, у якому подружжя долає свою гріховність і природну обмеженість заради того, щоб життя могло реалізуватися у любові і самовіддачі. Тому християнський шлюб не віддаляє людину від Бога, а наближає до Нього», - підсумував митрополит Антоній.

 

 

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября