Про це він заявив у понеділок у Брюсселі в рамках засідання Комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ і підкомітету з питань безпеки та оборони.
"Майбутнє європейської та глобальної безпеки залежить від результату війни в Україні. Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але понад усе ми хочемо, щоб мир тривав. Я не знаю, як і коли закінчиться війна, але я знаю, що мир не триватиме довго, якщо путін доб'ється свого в Україні, бо тоді він піде вперед", - сказав Рютте.
Генсек НАТО також вважає, що мир не триватиме довго, якщо "війна закінчиться угодою, у якій путін, Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин і режим у Тегерані дадуть один одному п'ять". "Угода в Україні, яка служить їхнім інтересам, прокладає шлях до глобальної нестабільності. Тому я переконаний, що мир може тривати лише в тому разі, якщо Україна сяде за стіл переговорів з позиції сили", - пояснив він.
У зв'язку з цим Рютте знову констатував, що для цього Україні потрібна допомога. "Більше зброї і швидше, щоб вони (українці) могли краще захищати себе й вести переговори для України, Європи й світу", - додав генсек Альянсу.
Він нагадав, що брав участь у засіданні групи "Рамштайн", під час якого США та європейські союзники оголосили про подальшу допомогу Україні. "НАТО і Європейський Союз мають багато зробити разом. І я можу розраховувати на вас як на членів Європейського парламенту в тому, що ви й надалі підтримуватимете Україну, їх і нашу свободу", - звернувся він до депутатів Європарламенту.
Рютте також вважає, що якщо сьогодні європейці в безпеці, то "через п'ять років ми не будемо в безпеці". "Тому маємо розпочати сьогодні. Витрачати більше, нарощувати виробництво, домагатися стійкості та підтримувати Україну", - переконаний він.
"Я вже говорив це раніше і скажу знову: я глибоко занепокоєний безпековою ситуацією в Європі. Ми не воюємо, але й не перебуваємо в мирі. Хороша новина в тому, що ми знаємо, що робити, щоб захистити наш народ і спосіб життя, зараз і в довгостроковій перспективі. Нам просто треба це зробити. Це означає, що нам треба більше інвестувати в оборону й виробляти більше спроможностей. Це не може чекати. Маємо підвищити стійкість наших суспільств і критичної інфраструктури. І маємо підтримувати й посилювати нашу підтримку України, щоб змінити траєкторію війни та стримати подальшу російську агресію в майбутньому. В усьому цьому - обороні, стійкості - Україна, НАТО та ЄС мають працювати пліч-о-пліч", - зазначив Рютте.