15:21

пятница,
30 сентября

Публикации Країна Надзвичайні події

Хотіли вкрасти з держбюджету понад 240 млн грн під час війни: СБУ затримала податківців із Дніпропетровщини

22.08.2022 / 19:15
Хотіли вкрасти з держбюджету понад 240 млн грн під час війни: СБУ затримала податківців із Дніпропетровщини
Ділки налагодили механізм крадіжки активів українських компаній та подальшої їх передачі на підконтрольні фірми у вигляді реєстраційного ліміту ПДВ.

Служба безпеки викрила декількох посадовців Головного управління Державної податкової службиДніпропетровщини, які під час повномасштабного вторгнення Росії намагалися вкрасти з держбюджету понад 240 млн грн.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Викрили ділків кіберфахівці. Зловмисники втрутилися в роботу електронних систем ДПС, аби вивести кошти.

"За даними слідства, вони налагодили злочинний механізм незаконного привласнення активів українських компаній та подальшої їх передачі на підконтрольні фірми у вигляді реєстраційного ліміту ПДВ. Для реалізації оборудки її організатори, на підставі підроблених документів, отримували  електронні підписи керівників підприємств з тимчасово окупованих районів Херсонської, Запорізької, Донецької та Харківської областей, за допомогою яких здійснювали несанкціоноване втручання в електронні системи Державної податкової Служби", - розповіли в СБУ.

Через такі маніпуляції податківці незаконно отримували можливість для безпідставного переведення сум реєстраційних лімітів ПДВ на баланс підконтрольних фірм.

Привласнені кошти зловмисники намагалися вивести у "тінь", зокрема - через проведення безтоварних операцій.

До "схеми" залучили представників афілійованих комерційних структур з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Черкаської областей.

Під час обшуків місць перебування організаторів правоохоронці виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, "чорнову" бухгалтерію, електронні носії інформації з доказами злочинних дій, печатки комерційних структур, задіяних в оборудках, а також готівкові кошти, отримані від злочинної діяльності (понад $80 тис.).

Наразі вирішують питання про оголошення зловмисникам про підозру.

Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
29 сентября
28 сентября
27 сентября
26 сентября
23 сентября
21 сентября
16 сентября
14 сентября
13 сентября
7 сентября
6 сентября